Topic outline

 • České tituly

  Ať už jste na začátku, vprostřed či na konci psaní své závěrečné práce, přinášíme vám několik tipů na knihy, které vám pomohou ji dotáhnout ke zdárnému konci.

  Psaní a prezentace odborných textů — Jan Široký a kolektiv

  Toto útlé dílo vás provede celým procesem psaní vaší závěrečné práce. Začíná výběrem tématu a končí jeho prezentováním, takže ať už se nacházíte kdekoli na této pomyslné ose, můžete být klidní, pomoc je zde.

  • Co všechno zde najdete?
   • citace
   Problém s citováním zdrojů se stane minulostí. Dozvíte se jak se správně cituje dle citační normy a jaké druhy zdrojů vlastně můžete použít.
   • pravidla českého pravopisu
   Měkké i, tvrdé y, VELKÁ a malá písmena, s/z či ě/je . . . prošli jsme si tím všichni, ale občas se každému může stát, že se zapomene a udělá chybu, chybovat je přece lidské. Avšak v závěrečné práci by se to stát nemělo, přesně proto tato kniha nabízí právě i stručný souhrn pravopisných pravidel.
   • prezentování
   Pokud vám nahání strach prezentování vašeho tématu před komisí, můžete být klidní, v knize najdete jak praktické rady pro komunikaci, tak tipy jak svou práci co nejlépe prodat ostatním. Seznámíte se s komunikací jako takovou, například jejími druhy, ale zapracujete i na svém veřejném vystupování.


  Psaní a prezentace odborných textů - Jan Široký a kolektiv


  Dalším titulem, který je vhodné mít u sebe, a to nejenom při psaní závěrečné práce, je . . .

  Čtení a psaní odborného textu v environmentálních vědách — Jan Frouz, Olga Vindušková

  Pokud byste se rádi zlepšili ve čtení a psaní odborné literatury, je vypůjčení této publikace naprosto na místě. Je krásně přehledná, plná nejrůznějších otázek, ale také zajímavých faktů z oblasti čtení/psaní odborných textů.

  Kniha je přehledně rozdělena do dvou tematicky rozdílných částí: čtení a psaní odborného textu. Takže ať už hledáte jedno nebo druhé, neměl by to být problém.

  Autory jsou  Prof., Ing., Mgr. Jan Frouz CSc., entomolog a ekolog, zaměřený na půdní zoologii a zároveň zástupce ředitele Ústavu pro životní prostředí. A Olga Vintušová, která stejně jako Jan Frouz pracuje pro Ústav pro životní prostředí.


  Čtení a psaní odborného textu v environmentálních vědách - Jan Frouz, Olga Vindušková  Pokud je ve vašem hledáčku spíše vědecký výzkum, radíme vám sáhnout po této knize . . .


  Metodologie, metody a metodika vědeckého výzkumu — František Ochrana


  Ve třech částech vás seznámí s různými metodami vědeckého výzkumu, jak je můžete uplatnit v praxi, ale také s analýzou jejich předností a omezení.

  Knihu napsal František Ochrana, což je vysokoškolský učitel a vědecko - výzkumný pracovník, který se v rámci svého působení zaměřuje na problematiku efektivnosti ve veřejném sektoru.


  metodologie metody a metodika vědeckého výzkumu